1η Θέση στον Πανελλήνιο διαγωνισμό 4x4 in Schools

1i_thesi_sto_4x4_in_schools

Η ομάδα «Extreme Tessera Racing» του Λυκείου της Σχολής Μωραΐτη, βγήκε Πρωταθλήτρια στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Jaguar Land Rover 4x4 Technology Challenge in Schools!

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού τα παιδιά σχεδιάζουν και τελειοποιούν ένα τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο, προσθέτοντας ηλεκτρονικά υποβοηθούμενες αναρτήσεις, αισθητήρες κλίσης καθώς και αισθητήρες φώτων, ενώ παράλληλα παρουσιάζουν το επιχειρησιακό πλάνο της ομάδας και τη στρατηγική Marketing.

Η ομάδα του Σχολείου μας, αποτελούμενη από τους Ανδρέα Καλύβα (Β3), Πάνο Γκότση (Β2), Μάνο Βλάσση (B4), Φανή Σινούρη (A4) και Γιάννη Πλατανίτη (A2) κατέκτησε την 1η θέση στην τελική κατάταξη και προκρίθηκε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί τον Δεκέμβριο στο Abu Dhabi.

Το Σχολείο συγχαίρει τους μικρούς μηχανικούς και marketeers για την προσπάθειά τους και τους εύχεται καλή επιτυχία για το μέλλον.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Μάνος Μπαρδούνιας, Κυριάκος Χονδρογιάννης