2η θέση στο Eurosport

eurosport_2015

Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε στο EUROSCHOOLSPORT 2015, που έγινε στην πόλη Maubeuge της Γαλλίας από τη Δευτέρα 13 Απριλίου 2015 έως και Σάββατο18 Απριλίου. Η ομάδα μας κατέλαβε τη 2η θέση στη γενική κατάταξη και αγωνίστηκε στα εξής αθλήματα για αγόρια και κορίτσια:

• Τοξοβολία, Κανό, Ποδήλατο και Προσανατολισμό
  • Επιτραπέζια Αντισφαίριση
  • Αντιπτέριση και
  • Μπάσκετ

Τα παιδιά εντυπωσίασαν τόσο με τις επιδόσεις τους στα αθλήματα όσο και με την παρουσίαση των ελληνικών χορών στη διάρκεια της παραδοσιακής βραδιάς καθώς και με την οργάνωση του ελληνικού περίπτερου που προσέφερε νόστιμα ελληνικά μεζεδάκια και ποτά.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους.

Η σύνθεση ομάδας:

Κορίτσια: Μαρία Πρόκου, Έλλη Τσακωνιάτη, Έμμα Πιλάβιου, Μάρα Βασιλειάδη, Κλαίρη Παπαδέλη, Αντουανέτα Δανιόλου, Μαριάννα Αναγνώστου, Δανάη Λαμνίδη.

Αγόρια: Φίλιππος Κρίτσαλης, Θεόδωρος Σεχόπουλος, Πέτρος Σεχόπουλος, Ιωάννης Μπακής, Μιχαήλος Χατζηγάκης, Επαμεινώνδας Λούκας, Εμμανουήλ Παπαγεωργίου, Οδυσσέας Λάγιος.

Συνοδοί καθηγητές: Μαίρη Λουκέρη και Γιώργος Κλείδωνας.