ΠΑΝΗΓΥΡΙ 2015

panigiri_2015

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Πανηγύρι 2015 με γενική θεματολογία «Χώρες του Κόσμου». Μέσα σ’ ένα κλίμα χαράς, προσφοράς και συνεργασίας οι μαθητές και οι μαθήτριες του Λυκείου (Γενικού και  ΙΒ), καθώς και των άλλων βαθμίδων, είχαν την ευκαιρία να εκθέσουν τις καλλιτεχνικές τους δημιουργίες, να παρουσιάσουν θεατρικές και χορευτικές παραστάσεις, και να οργανώσουν μαθητικές συναυλίες και αθλητικές συναντήσεις.

Ξεχωριστές στιγμές του Πανηγυριού αποτέλεσαν μεταξύ άλλων η παράσταση του Ομίλου Κωμικού Λόγου, η Συναυλία του Ομίλου Μουσικής, η Συναυλία της Παιδικής Χορωδίας και η Ανεξάρτητη Συναυλία. Επίσης, ο Διαγωνισμός Debate των μικρών μαθητών/τριών της στ΄ Δημοτικού, η Θεατρική Παράσταση Γυμνασίου και το Moraitis Escape που διοργανώθηκε πρώτη φορά φέτος από τον όμιλο Παιχνιδιών Στρατηγικής. Και επειδή νηστικό αρκούδι δεν χορεύει, πριν από το επιτυχημένο Zumba ® Fitness Masterclass, η διοργάνωση της Ταβέρνας έκλεψε την παράσταση με τις πρωτότυπες ποδιές του Συλλόγου Γονέων του Σχολείου να γίνονται ανάρπαστες. Η συναυλία των Stavento την Κυριακή το βράδυ επεφύλασσε μοναδικές στιγμές κεφιού και έδωσε στην Τελετή Λήξης τον πανηγυρικό χαρακτήρα που της άξιζε.

Η διακόσμηση του Σχολείου από τους μαθητές απέσπασε πολύ θετικά σχόλια, καθώς οι επισκέπτες είχαν την ευκαιρία να ταξιδέψουν σε κάθε γωνιά της Γης χάρη στις ευφάνταστες δημιουργίες που κοσμούσαν όλους τους χώρους.

Σημαντική ήταν η υποστήριξη του Συλλόγου Γονέων, κυρίως σε επίπεδο εξασφάλισης πρώτων υλών και χορηγών, καθώς και η συμπαράσταση του Συλλόγου Αποφοίτων.

Τα έσοδα διατέθηκαν στα ιδρύματα "Ο Καλός Ποιμήν", "Άσυλο Ανιάτων" και "Kid & Family".