Συμμετοχή στον φωτογραφικό διαγωνισμό «Αθήνα η Πόλη μου»

athina_i_poli_mou

Οι μαθητές/τριες του Ομίλου Φωτογραφίας Λυκείου έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό που προκήρυξαν τα Αρσάκεια Σχολεία Ψυχικού, με θέμα «Αθήνα η Πόλη μου». Η απονομή βραβείων πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 28 Φεβρουαρίου στις 19.00 στο Αρσάκειο Μέγαρο στη «Στοά του Βιβλίου». Η εκδήλωση ξεκίνησε με τις ομιλίες των μελών της κριτικής επιτροπής: τον σκηνοθέτη Παντελή Βούλγαρη, τη φωτογράφο-φωτορεπόρτερ Μάρω Κουρή και τον διευθυντή φωτογραφίας Αργύρη Θέο. Κατόπιν βραβεύτηκαν οι καλύτερες φωτογραφίες των συμμετεχόντων. Διακρίθηκαν οι μαθήτριές μας, Μάρθα Κανελλοπούλου (ΙΒ1), Σοφία Κερχουλά (ΙΒ1) και Ειρήνη Φυτίλη(Γ2). Παράλληλα λειτουργεί έκθεση στον ίδιο χώρο, με τις φωτογραφίες όλων των μαθητών που έλαβαν μέρος, η οποία θα διαρκέσει έως και τις 20 Μαρτίου 2015.

Υπεύθυνες του Ομίλου: κα Μ. Αγάθου και κα Θ. Παπάζογλου.