Διακρίσεις στα Μαθηματικά

Mathimatiki_etaireia

Πέντε μαθητές και μαθήτριες της Α’ Λυκείου και τρεις της Β΄ Λυκείου του Σχολείου μας προκρίθηκαν  στον 75ο Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό στα μαθηματικά « Ο Ευκλείδης » που διοργάνωσε   η Ε.Μ.Ε. το Σάββατο 17/01/15.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που προκρίθηκαν είναι:

από την Α΄Λυκείου οι:

• Καραχάλιου Ελένη,
  • Κοπανάς Βασίλης,
  • Λασκαράτου Κατερίνα,
  • Σημαντήρης Γιάννης και
  • Τομαράς Κωνσταντίνος

από τη Β΄ Λυκείου:

• Δημητρακοπούλου Ξένη,
  • Μελάς Χρυσοβαλάντης-Δημήτριος  που είναι μαθητής του τμήματος β1 Γυμνασίου και
  • Τσιαχρήστος Δημήτριος

Οι παραπάνω 8 μαθητές/τριες θα διαγωνισθούν στην 32η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» στις 28 Φεβρουαρίου 2015, στο Νέο Χημείο.

Το Σχολείο συγχαίρει θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριες για την πρόκρισή τους και τους εύχεται καλή επιτυχία στη συνέχεια του Διαγωνισμού.

Την Κυριακή 1η Μαρτίου 2015 στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών και ώρα 11.00 π.μ. θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών/τριών που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» και εκείνων που θα διακριθούν στον διαγωνισμό «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ».