Πανεπιστημιακές σπουδές στο εξωτερικό

spoudes_eksoteriko

Στο Θέατρο του Σχολείου πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση για τις σπουδές στα Ανώτατα και Ανώτερα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα  της Αυστρίας, της Γαλλίας, της Γερμανίας, της Ελβετίας και της Ισπανίας, την Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2015. Ιδιαίτερα χρήσιμες πληροφορίες έδωσαν οι εκπρόσωποι των πέντε χωρών, κ. Alexander Wojda, επιτετραμμένος της αυστριακής Πρεσβείας, κα Patricia Savary, υπεύθυνη του γραφείου CAMPUS FRANCE, κ. Νίκος Δημητρόπουλος, συνεργάτης του DAAD (Ενημερωτικού Κέντρου Αθηνών), κα Μαρία Παπαδοπούλου, υπεύθυνη του Πολιτιστικού Τμήματος της ελβετικής Πρεσβείας και κ. Juan Sáenz de Heredia, σύμβουλος της Ισπανικής Πρεσβείας. Την εκδήλωση χαιρέτισε ο Διευθυντής του Λυκείου, κ. Λουκάς Μωραΐτης.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις σπουδές στο εξωτερικό μπορείτε να απευθύνεστε στο Τμήμα Επαγγελματικού Προσανατολισμού και στο Τμήμα Ξένων Γλωσσών του Σχολείου.