Επιτυχίες σε πανελλήνιο διαγωνισμό μαθηματικών

Mathimatiki_etaireia

Τριάντα τρεις μαθητές/τριες του Λυκείου διακρίθηκαν στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό στα μαθηματικά «Ο Θαλής» που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία το Σάββατο 01/11/14.

Από την Α΄Λυκείου διακρίθηκαν οι :

Μηνάς Εμίρης, Σταύρος Ζαχαριάδης, Μαρία-Αναστασία Ιωακειμτσιούκ, Σταύρος Καμπουρέλης, Ελένη Καραχάλιου, Μαρίσα Κοπανά, Βασίλης Κοπανάς, Κατερίνα Λασκαράτου, Άρτεμις Μαντζαβίνου, Κων/νος Μωραΐτης, Θεανώ Ξηρουχάκη, Νίκη Παναγιώτου, Χρήστος Παναγούλης, Γιάννης Σημαντήρης, Ναταλία Στεφάνου, Σοφοκλής Στρόμπολας, Γιάννης Τάτσης, Κων/νος Τομαράς, Ελένη Τσαρούχα, Θεόδωρος Χρονόπουλος.

Από την Β΄ Λυκείου και το ΙΒ1 οι:  Κων/νος Αποσκίτης, Ξένη Δημητρακοπούλου, Αλέξης Καριώτης, Λήδα Κατσανούλη, Φίλιππος Κρίτσαλης, Δημήτριος Μελάς, Θοδωρής Μπαλούγιας, Μαρία Μωραϊτάκη, Παντελής Ρούσσης, Βασίλης Σταυρόπουλος, Κωστής Τσιαμπούρης, Δημήτρης Τσιαχρήστος.

Από το ΙΒ2 η Χλόη Παπαδάκη.

Οι παραπάνω 33 μαθητές/τριες θα διαγωνισθούν στον πανελλήνιο διαγωνισμό «Ο Ευκλείδης» , στις 17 Ιανουαρίου 2015.