Χριστούγεννα στο Μεγάλο Δημοτικό

Xristougenna_megalo_dimotiko

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Μεγάλου Δημοτικού είχαν την ευκαιρία να γιορτάσουν και να αισθανθούν τη μαγεία των Χριστουγέννων στο Θέατρο του Σχολείου, την Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου 2014. Το χρονικό της ημέρας παρουσίασε η κα Λ. Βιγικάκη. Τα παιδιά του δ3 με την καθοδήγηση της δασκάλας τους κυρίας Μ. Τσελεπή έγιναν βοηθοί του ΄Αη Βασίλη και παρουσίασαν τη μουσικοθεατρική παράσταση "Μαγικά Παιχνίδια" δίνοντας το μήνυμα της προσφοράς και της χαράς. Όλα τα παιδιά ερμήνευσαν ελληνικά και ξενόγλωσσα τραγούδια αλλά και τα κάλαντα που τους δίδαξαν οι δάσκαλοι της μουσικής, κα Δ. Μιχαήλ και κ. Γ. Αντωνόπουλος.

Στο τέλος της γιορτής, «επισκέφθηκε» και φέτος το Σχολείο ο Άγιος Βασίλης που μοίρασε δώρα και ευχές στα παιδιά!