Αργυρό μετάλλιο στην ομάδα Μπάσκετ αγοριών Λυκείου

Telikos_Basket

Η ομάδα μπάσκετ αγοριών του Λυκείου, αφού νίκησε στον ημιτελικό την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών – Ψυχικού, προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης και κατέλαβε τη 2η θέση μετά τον αγώνα με τα Εκπαιδευτήρια Δούκα.

Στο Πρωτάθλημα των Ιδιωτικών Σχολείων (ΑΣΙΣ), το οποίο διεξήχθη στις 13 και 14 Δεκεμβρίου 2014, συμμετείχαν συνολικά 19 σχολεία χωρισμένα σε 4 ομίλους. Η ομάδα μας κατέκτησε την 1η θέση στον όμιλό της έχοντας κερδίσει τις ομάδες των σχολείων Νέα Γενιά Ζηρίδη και Εκπαιδευτήρια Κωστέα Γείτονα.

Στον προημιτελικό αγώνα και στον ημιτελικό, κέρδισε αντίστοιχα τις ομάδες των Εκπαιδευτηρίων Γείτονα και του Κολλεγίου Αθηνών-Ψυχικού και προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης στον οποίο και κατέλαβε τη 2η θέση  μετά τον αγώνα με τα Εκπαιδευτήρια Δούκα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την εξαιρετική τους απόδοση.

Προπονητής: Αλέξανδρος Ζάγκας