Συμμετοχή στο Φεστιβάλ Ελληνικών Παραδοσιακών Χορών

Δεκαέξι μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο συμμετείχαν στο 23ο Φεστιβάλ Ελληνικών Παραδοσιακών Χορών, που πραγματοποιήθηκε στο Βυζαντινό Αθλητικό Κέντρο Αλίμου, παρουσιάζοντας χορούς από την Ικαρία.

Στην ομάδα του Σχολείου μας συμμετείχαν οι: Ελίνα Άνθη (ΓΓ5), Αλεξία Αργύρη (ΛΑ5), Φαίδρα Βάρβαρου (ΓΑ5), Γαβριέλα Βερβέρη (ΓΓ1), Αθηνά Γκέλου (ΓΑ1), Ζωή Δημοπούλου (ΓΑ3), Αγγελική Ζιαζιά (ΓΓ1), Ιλυάνα Καλυβιώτη (ΛΓ5), Σεσίλια Κοντοζαμάνη (ΓΑ1), Σοφία Μπάλλα (ΓΑ3), Βιργινία Νάση-Αγιαννιωτάκη (ΓΓ3), Αγγελίνα Νικοκάβουρα (ΛΑ2), Χρυσόθεμις Νικολάου (ΓΑ3), Πάνος Ντερτιλής (ΓΓ2), Μαρίλια Παρπαΐρη (ΓΑ1) και Ιωάννα Πιέρρη (ΓΑ3). Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης, στο βίντεο-wall προβαλλόταν εικαστικό της Ελίνας Άνθη, που έφτιαξε ειδικά για την εκδήλωση.

Η εκδήλωση διοργανώθηκε το Σάββατο 9 Μαρτίου από τα Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα στο πλαίσιο του ΑΣΙΣ και σε αυτή συμμετείχαν πάνω από 400 μαθητές και μαθήτριες.

Υπεύθυνη καθηγήτρια:Έλενα Κόντε.