1η θέση για το Βόλεϊ αγοριών και κοριτσιών Λυκείου

Οι ομάδες Βόλεϊ αγοριών και κοριτσιών του Λυκείου κατέκτησαν αήττητες την 1η θέση στο πρωτάθλημα των Ιδιωτικών Σχολείων (ΑΣΙΣ) για το Λύκειο, το κύπελλο και τα χρυσά μετάλλια, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις.

Στο Final Four της διοργάνωσης η ομάδα των κοριτσιών νίκησε στον ημιτελικό την ομάδα της  Λεοντείου Σχολής Ν. Σμύρνης με σκορ 2-0 και στον τελικό επικράτησε του Pierce με σκορ επίσης 2-0. Αντίστοιχα, η ομάδα των αγοριών νίκησε στον ημιτελικό την ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών με σκορ 2-1 και στον τελικό την ομάδα της Λεοντείου Σχολής Ν. Σμύρνης με σκορ 2-0.

Οι αγώνες για το Final Four της διοργάνωσης πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2024 στα Τοσίτσεια-Αρσάκεια Σχολεία Εκάλης.

Προπονητές: Ζ. Καλαμπόκης & Κ. Παπακωνσταντίνου.