Επιτυχίες στον Μαραθώνιο της Αθήνας

Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε με ομάδα 95 δρομέων, αποτελούμενη από μαθητές/μαθήτριες, καθηγητές, γονείς, αποφοίτους και προσωπικό στον 40ο Επετειακό Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας που έγινε το Σαββατοκύριακο 11 & 12 Νοεμβρίου.

60 δρομείς πήραν μέρος στον αγώνα των 5χλμ, 23 στον αγώνα των 10χλμ και 12 στον Μαραθώνιο Δρόμο.

Τα παιδιών του Γυμνασίου και Λυκείου που πήραν μέρος έκαναν εξαιρετικές εμφανίσεις και πέτυχαν ατομικά ρεκόρ. Πιο συγκεκριμένα:

Η Χριστίνα Παντόστη (ΓΒ4), κατέκτησε την 4η θέση στη συνολική κατάταξη των Γυναικών και την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία U15 με εξαιρετική επίδοση για την ηλικία της 17.12, η Άννα Τσικούρα (ΓΒ3) κατέκτησε την 4η θέση στην ίδια κατηγορία με ατομικό ρεκόρ 20.05, ο Ρόνυ Παπουτσόγλου (ΓΒ3) σημείωσε ατομικό ρεκόρ με 19.01 και ο Λουκάς Πολιτικός (ΛΓ2) πέτυχε εξαιρετική επίδοση με 20.53.

Συμμετείχαν επίσης οι: Βασίλης Δερπανόπουλος (22.17), Χρήστος Καλογερόπουλος (23.03), Θοδωρής Κωτιώνης (23.09), Γιώργος Σκιαδόπουλος (24.44), Βαγγέλης Λιόσσης (25.28), Δημήτρης Τσοβόλας (25.34), Μαρίνα Κομνηνού (25.53), Γιώργος Καλογερόπουλος (23.55), Γεωργία Αργυρού (26.26), Ιωάννα Βλασταρά, Θάλεια Γαβριηλίδη, Πάνος Παπουτσόγλου, Μαρκέλλα Βαφιά, Αρετή Παρπαϊρη, Δανάη Λιαναντωνάκη, Δανάη Δρόσου, Ιόλη Βυθούλκα, Θοδωρής Σάρρας, Δέσποινα Βλασταρά, Μακρίνα Κωνσταντινίδη, Έκτορας Τουγιανίδης, Νικόλας Μπαλτατζής, Άγγελος Πανδούλας και Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος.