Διακρίσεις στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής

Ο 35ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πληροφορικής διεκπεραιώθηκε και φέτος με απόλυτη επιτυχία και με την συμμετοχή εκατοντάδων μαθητών από τα Γυμνάσια και τα Λύκεια όλης της επικράτειας.

Δύο μαθητές και μία μαθήτρια από το Σχολείο προκρίθηκαν για να εκπροσωπήσουν την χώρα μας με τη συμμετοχή τους στις Εθνικές ομάδες Πληροφορικής για το έτος 2023,

Συγκεκριμένα θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα σαν μέλη των Εθνικών ομάδων:

• Ο μαθητής Παναγιώτης Πασκαλής στη Διεθνή Ολυμπιάδα Πληροφορικής (International Olympiad Informatics – IOI) και στη Διεθνή Βαλκανιάδα Πληροφορικής (Balkan Olympiad Informatics – BOI).
  • Η μαθήτρια Αγγελική Σάρρα στη Διεθνή Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πληροφορικής Κορασίδων (EGOI European Girls Olympiad Informatics).
  • Ο μαθητής Θοδωρής Σάρρας στη Διεθνή Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής Νέων (Junior Balkan Olympiad Informatics –JBOI) και στην Διεθνή Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πληροφορικής Νέων (European Olympiad Informatics – EJOI).

Το Σχολείο τους συγχαίρει για τις επιτυχίες τους.