Διακρίσεις στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ18

Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε με ομάδα αγοριών και κοριτσιών των τάξεων β’ & γ’  Γυμνασίου καθώς και Α’ & Β’ Λυκείου στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων/Κορασίδων κατηγορίας Κ18. Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 60 Σύλλογοι απ’ όλη την Αθήνα και οι μαθητές/τριές μας σημείωσαν αξιόλογες επιδόσεις.

Ο Θοδωρής Κατωπόδης (ΙΒ1) κατέκτησε την 1η θέση στο άλμα σε ύψος και προκρίθηκε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας Κ18. Η Ειρήνη Φράγκου (ΓΓ2 - ανήκει στην κατηγορία Κ16) κατέκτησε τη 2η θέση στον ακοντισμό και έπιασε το όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Ο Κυριάκος Παντόστης (ΛΑ5) αγωνίστηκε στα 400μ, σημειώνοντας μεγάλο ατομικό ρεκόρ, και οι Έρρικα Κουμουτσέα και Άρτεμις Καλαμπόκη (ανήκει στην κατηγορία Κ16) επίσης στα 400μ σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις. Στα 100μ αγωνίστηκαν οι Γεωργία & Μαρία Αργυρού (β’ γυμνασίου), Δέσποινα Βλασταρά (γ’ γυμνασίου), Γιώργος Πεσμαζόγλου & Γιώργος Σωτηρόπουλος (Α’ Λυκείου) σημειώνοντας πολύ καλές επιδόσεις.

Τέλος, οι Μαρία Αργυρού, Γεωργία Αργυρού, Άρτεμις Καλαμπόκη & Δέσποινα Βλασταρά συμμετείχαν στη σκυταλοδρομία 4x100 πραγματοποιώντας αξιόλογη προσπάθεια.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 30 Απριλίου 2023 στο στάδιο του Αγ. Κοσμά.