Επιτυχίες στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας 2023

Σημαντική διάκριση πέτυχαν η μαθήτρια Κάρμεν Λέμες και ο μαθητής Ορέστης Μικρόπουλος της Β’ Λυκείου στον 19ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας 2023.

Το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2023, μαθητές της Α’, Β’ και Γ΄ Λυκείου συμμετείχαν στην 1η φάση του 19ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Βιολογίας.

Όπως προκύπτει από τα αποτελέσματα του διαγωνισμού για την Β’ Λυκείου, η μαθήτρια Κάρμεν Λέμες κατέλαβε την 5η θέση, ενώ ο μαθητής Ορέστης Μικρόπουλος την 11η (μεταξύ 591 συμμετεχόντων) και απέκτησαν το δικαίωμα να διαγωνισθούν απευθείας στη 2η φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας 2024.

Συγχαρητήρια στην Κάρμεν και τον Ορέστη!

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες και τους μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν στο διαγωνισμό!

Την ευθύνη της προετοιμασίας για το διαγωνισμό είχαν οι καθηγήτριες Βιολογίας κ. Γ. Δάβαρη και Γ. Μαζαράκου.