Επιτυχίες στον Αγώνα Δρόμου Ανώμαλου Εδάφους

Η Χριστίνα Παντόστη κατέκτησε την 1η θέση στα 1300μ κοριτσιών α’ Γυμνασίου στον Αγώνα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Ιδιωτικών Σχολείων. Η Άννα Τσικούρα κατέκτησε την 3η θέση στο ίδιο αγώνισμα, η Κάτια Χατζάτογλου την 5η, η Μαρίνα Κομνηνού τη 13η και η Έλλη Κοσμάτου την 15η. Στη συνολική βαθμολογία τα κορίτσια της α’ Γυμνασίου του Σχολείου μας κατέκτησαν την 1η θέση.

Ο Ρόνης Παπουτσόγλου κατέκτησε τη 2η θέση στα 1500 μαθητών β’ Γυμνασίου και η Άρτεμις Καλαμπόκη την 3η θέση στα 1300μ. κοριτσιών γ’ Γυμνασίου.

Αγωνίστηκαν ακόμη, σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και κατακτώντας θέσεις στην πρώτη 10αδα των αγωνισμάτων, οι: Χάρης Κόκκινος, Θοδωρής Κοτιώνης & Βασίλης Πετρόπουλος από την α’ Γυμνασίου, Δημήτρης Βαλσαμάκης, Ιόλη Βυθούλκα, Έλενα Γουδή, Μαργαρίτα Κωσταρέλου, Παντελής Λακιός, Άρτεμις & Ελένη Σπυρίδη από τη β’ Γυμνασίου και Κυριάκος Παντόστης από το Λύκειο.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο Πάρκο Τρίτση το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου και διοργανώθηκαν από τη Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου.

Προπονητές: Χρυσηίδα Βερναδάκη, Άννα Ιακωβίδου, Σπύρος Μαχαίρας.