Επιτυχίες στο Deree Invitational LXIII

Ο όμιλος Forensics του Σχολείου μας συμμετείχε στο Mαθητικό Πρωτάθλημα Debate Deree Invitational LXIII, που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδας-Pierce στην Αγία Παρασκευή.  Στο πρωτάθλημα, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 18 και το Σάββατο 19 Νοεμβρίου, έλαβαν μέρος μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίου, Γενικού Λυκείου και IB του Σχολείου μας.

Η Ηλέκτρα Πλακίτση (Γ Λυκείου) κατάφερε να κατακτήσει με την ομάδα της την 1η θέση στη κατάταξη του πρωταθλήματος, νικώντας και τον τελικό του τουρνουά απέναντι στην άλλη ομάδα της Σχολής Μωραΐτη που παραβρέθηκε στον τελικό, αυτή των Αλέξανδρου Κεντούρη (ΙΒ1) και Αχιλλέα Σακελλαρίδης (ΙΒ1). Επίσης, η Ηλέκτρα Πλακίτση είχε μια εξαιρετική ατομική επίδοση, λαμβάνοντας το βραβείο της καλύτερης ομιλήτριας και την 1η θέση στο τουρνουά, ενώ ο Αλέξανδρος Κεντούρης κατάφερε να κατακτήσει την 7η θέση και ο Αχιλλέας Σακελλαρίδης την 12η.

Υπεύθυνοι ομίλου: Γ. Βλασταράς, Σ. Κάουφμαν, Γ. Φραγκιαδάκης, Π. Γκουβέλης, Φ. Κουτσοδημητρόπουλος, Α. Βαμβούκος.