Επιτυχίες στο St. Catherine’s Debate Cup 2022

Ο όμιλος Forensics του Σχολείου μας συμμετείχε στο μαθητικό πρωτάθλημα St. Catherine's Debate Cup 2022, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 12 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του St. Catherine’s στη Λυκόβρυση. Στο πρωτάθλημα έλαβαν μέρος μαθητές και μαθήτριες Γενικού Λυκείου και IB του Σχολείου μας που είχαν την ευκαιρία να συναγωνιστούν με παιδιά Γυμνασίου και Λυκείου από άλλα σχολεία της Αττικής.

Για ακόμη μία φορά οι ομάδες του Σχολείου μας διακρίθηκαν. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα των Αλέξανδρου Κεντούρη (ΙΒ1) και Αχιλλέα Σακελλαρίδη (ΙΒ1) κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του πρωταθλήματος, ενώ ο Αχιλλέας Σακελλαρίδης διακρίθηκε ως ο 9ος καλύτερος ομιλητής του πρωταθλήματος.
Υπεύθυνοι ομίλου: κ. Γ. Βλασταράς, κ. Γ. Φραγκιαδάκης, κ. Π. Γκουβέλης, κ. Φ. Κουτσοδημητρόπουλος, κ. Σ. Κάουφμαν, κ. Α. Βαμβούκος