Γιορτή λήξης σχολικού έτους Γυμνασίου

Η ετήσια γιορτή για τη λήξη της σχολικής χρονιάς του Γυμνασίου ξεκίνησε με τις αποχαιρετιστήριες ομιλίες της κ. Λίζας Ξυναριανού και της κ. Μαρίας Δοανίδου ενόψει της συνταξιοδότησής τους. Ακολούθησε ο λόγος της αντιπροέδρου της μαθητικής κοινότητας γυμνασίου Ιωάννας Εξάρχου (γ5).

Στη συνέχεια, ο κ. Αντώνης Καρτάλης απένειμε επαίνους και βραβεία στους μαθητές και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν για τις επιδόσεις τους στα μαθήματα και σε άλλους τομείς της σχολικής ζωής.

Η γιορτή Γυμνασίου έληξε με ένα συγκινητικό τραγούδι σε μορφή video του μουσικού συγκροτήματος γυμνασίου. Μετά την εκδήλωση, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2022 στο Θέατρο του Σχολείου, τα παιδιά παρέλαβαν από τους καθηγητές και τις καθηγήτριες τάξης τους ελέγχους, επιπλέον επαίνους, τα «Βήματα» και τον «Έφηβο».