Εξαιρετικές εμφανίσεις στο Πρωτάθλημα Στίβου Δημοτικού

Η Σχολή Μωραΐτη συμμετείχε στο Πρωτάθλημα Στίβου για τα Ιδιωτικά Δημοτικά Σχολεία – ΑΣΙΣ με ομάδες αγοριών και κοριτσιών των τάξεων γ’, δ’, ε’ και στ’ Δημοτικού, που σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις και διακρίθηκαν στα αγωνίσματά τους.

Συνολικά έλαβαν μέρος 9 σχολεία και η ομάδα του Σχολείου συμμετείχε με συνολικά 96 μαθητές/τριες από όλες τις τάξεις.

Αναλυτικά Αποτελέσματα γ’ & δ’ Δημοτικού

• 1η θέση (ανά αγώνισμα)

50μ: Αντωνία Λεμπέση (γ5), Άσπα Πολιτοπούλου (δ4) & Αλέξανδρος Τσικούρας (γ2), 4x50μ: Αγγελική Βασιλείου (δ3), Άννη Γαβριηλίδη (γ1), Δένια Δημητρακά (δ2), Φλώρα Δημητρίου (γ3), Ίων Δημόπουλος (γ1), Κωνσταντίνος Διβάνης (δ3), Ραφαήλ Ζαρακότας (δ3), Αντωνία Λεμπέση (γ5), Νικόλας Λυγκούρης (δ2), Πάνος Μαχαίρας (γ2), Έκτορας Οικονόμου (γ3), Αλκμήνη Παπαγεωργίου (δ4), Άσπα Πολιτοπούλου (δ4), Αλέξανδρος Τσικούρας (γ2), Λευτέρης Φώλιας (δ1) & Κατερίνα Χουσέα (γ5), Μήκος: Πάνος Μαχαίρας (γ2) & Αλκμήνη Παπαγεωργίου (δ4), Μήκος χ.φ.: Αλεξάνδρα Προκοπάκη (δ1) & Σπύρος Φλίγκος (γ5), Ρίψη: Σύλια Ανδριτσοπούλου (γ1) & Ναταλία Μπαλτατζή (δ5), Ύψος: Γιώργος Καλλίτσης (δ3), Αθανασία Κουγιούφα (γ2), Νικόλας Λέφας (γ3) & Μαριτία Παπαφώτη (δ1).

• 2η θέση (ανά αγώνισμα)

50μ: Λευτέρης Φώλιας (δ1), 600μ: Δένια Δημητρακά (δ2), Φλώρα Δημητρίου (γ3) & Μάνος Καραγιαννάκης (γ5), Μήκος: Στέλιος Ζούλοβιτς (γ2), Mήκος χ.φ.: Τριάντης Βαρειάς (δ2), Ύψος: Ίων Δημόπουλος (γ1).

• 3η θέση (ανά αγώνισμα)

600μ: Νίκος Μπελαλίδης (δ2), Μήκος: Ραφαήλ Ζαρακότας (δ3) & Ελένη Κωνσταντή (δ3), Μήκος χ.φ.: Βένη Πανοσκάλτση (γ1) & Κοραλία Σταυρίδη (δ5), Ρίψη: Ίρις Κουτουμάνου (γ5), Ύψος: Μαρία Κατσαμπούρη (γ4), Αριστοτέλης Παπαδόπουλος (δ1) & Αριάδνη Τάλεμπ (δ1).

Συμμετείχαν επίσης οι: Φίλιππος Ζυγόπουλος (γ3), Φιλίππα Μερεκούλια (δ2), Δημήτρης Παπαδήμος (δ5), Νάνσυ Παπαλεξανδρή (γ1), Δάφνη Στασινοπούλου (γ1), Ίρις Φωτάκη (γ2) & Φίλιππος Χατζάκος (δ4).

Αναλυτικά Αποτελέσματα ε’ & στ’  Δημοτικού

• 1η θέση (ανά αγώνισμα)

4x50μ: Αλέξης Κοντολούκας (στ1), Στέλιος Κωτσιόπουλος (στ3), Σπύρος Μάλιος (στ1) & Παναγιώτης Ντεντόπουλος (στ2), 60μ: Παναγιώτης Ντεντόπουλος (στ2) & Μάντυ Σκρέκα (ε1), 600μ: Χριστίνα Παντόστη (στ4), 800μ: Λέων Βάρβαρος (ε2), Μήκος: Σπύρος Μάλιος (στ1), Βασίλης Πλαΐνης (ε5) & Χαρά Σταθοπούλου (στ1), Ύψος: Χρήστος Παπαδημητρίου (ε2) & Χαρά Παπαφώτη (στ3).

• 2η θέση (ανά αγώνισμα)

4x50μ:  Ιωάννα Βλασταρά (στ1), Σοφία Κωτσιοπούλου (στ1), Βαγγέλης Λιόσης (ε1), Βασίλης Πλαΐνης (ε5), Βασίλης Προσμίτης (ε2), Ιωάννα Σιούτη (ε3), Άννα Τσικούρα (στ3), Αχιλλέας Φώλιας (ε5) & Κάτια Χατζάτογλου (στ1), 60μ: Στέλιος Κωτσιόπουλος (στ3) & Κάτια Χατζάτογλου (στ1), 150μ: Ιωάννα Βλασταρά (στ1) & Ιωάννα Σιούτη (ε3), 600μ: Άννα Τσικούρα (στ3), Ύψος: Έλλη Κοσμάτου (στ1), Δημήτρης Κώνστας (στ2) & Γιάννης Πετροδασκαλάκης (ε1).

• 3η θέση (ανά αγώνισμα)

150μ: Βαγγέλης Λιόσης (ε1), Μήκος: Ηλέκτρα Ανδρεαδάκη (ε3), Ρίψη: Λυδία Δούναβη (ε1) & Αλιάνα Καίσαρη (στ5).

Συμμετείχαν επίσης οι: Δημήτρης Αλεξίου (στ2), Αφροδίτη Αργύρη (ε5), Φαίδρα Βάρβαρου (ε5), Εύα Γιάντση (ε1), Αθηνά Γκέλου (ε1), Σωτήρης Καλογερόπουλος (στ2), Κωνσταντίνος Καραμερτζάνης (στ2), Ασημίνα Κορρέ (στ1), Ανδρέας Κωσταρέλος (ε5), Νικόλας Μπαλτατζής (στ1), Στέφανος Συμβουλίδης (στ4), Χριστίνα Τσιμπίδα (ε2) & Σεμέλη Χρόνη (ε4).

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στα Εκπαιδευτήρια Κωστέα Γείτονα το Σάββατο 28/05 για τις γ’ και δ’ Δημοτικού και την Κυριακή 29/05 για τις τάξεις ε’ και στ’ Δημοτικού.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη μεγάλη προσπάθεια και τις επιτυχίες τους.

Προπονητές: Χρυσίδα Βερναδάκη, Άννα Ιακωβίδου, Γιώργος Κλείδωνας & Σπύρος Μαχαίρας.