Διακρίσεις στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2022

Στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2022, που διοργάνωσε από κοινού το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών/Τμήμα Φυσικής και η Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και τη Εκπαίδευση, συμμετείχαν μαθητές/τριες του Γυμνασίου και Λυκείου του Σχολείου μας. Οι μαθητές/τριες που διακρίθηκαν και τιμήθηκαν είναι:

Από την α’ Γυμνασίου:

• Βραβείο: Ελίνα Άνθη (α4), Αλέξανδρος Γεωργούντζος (α2), Νίκος Κορρές (α4), Ίων Λάλης (α3), Σπυρίδων Λουκάτος (α4) και Φίλιππος Σπυρώνης (α4).
  • Εύφημο μνεία: Δημήτρης Βαλσαμάκης (α1), Δανάη Γιαννακοπούλου (α5), Βασίλης Κέκης (α2) και Χαράλαμπος Μελισσάρης (α5).

Από τη β’ Γυμνασίου:

• Βραβείο: Εμμέλεια-Αναστασία Δούμα (β3), Γιώργος Καλογερόπουλος (β5), Έλλη Κιτίνου (β4), Ισαάκ Κωστής (β3) και Θοδωρής Σάρρας (β2).
  • Εύφημο μνεία: Αντωνία Βαγή (β2), Δανάη Βαλτάρα (β3), Λυδία Κράτσα (β1), Μαρία Μαζαράκη (β4), Στεφανία Ντινοπούλου (β4) και Λάουρα Τραυλού (β3).

Από τη γ’ Γυμνασίου:

• Βραβείο: Νικόλας Γεωργιόπουλος (γ1), Κωνσταντίνα Καπετανάκου (γ1), Άγγελος Μιχαηλίδης (γ3), Απόστολος Πασκαλής (γ3) και Κυριάκος Τσουρέκας (γ5).
  • Εύφημο μνεία: Ελένη-Μαρία Αλεξανδροπούλου (γ3), Μαρίνα Ανδρεαδάκη (γ1), Στράτος Γκαγκόμοιρος (γ3), Κωνσταντίνος Δροσατάκης (γ4), Άλκης Κισσαμιτάκης (γ5), Παύλος Κοέχλινγκ (γ2), Άλκης Κωτσικόπουλος (γ1), Γιώργος Λάλης (γ1), Γιώργος Μπίνης (γ2), Νικόλας Νέγρης (γ2), Γιώργος Ξυλάς (γ5), Βασίλης Παπακυριακόπουλος (γ2) και Κωνσταντίνος Στασινός (γ4).

Από την Α’ Λυκείου:

• Βραβείο: Χρήστος Κωστούλας (Α1), Παναγιώτης Πασκαλής (Α5) και Οικονόμου Σωτήρης      (Α1).

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά και στους καθηγητές τους.