Επιτυχίες στον 2ο αγώνα τετράθλου Κ14

Η Σχολή Μωραΐτη πήρε μέρος με ομάδα αγοριών και κοριτσιών της στ’ Δημοτικού και της α’ Γυμνασίου στον 2ο αγώνα τετράθλου Κ14, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 14 Μαΐου στο στάδιο των Εκπαιδευτηρίων Δούκα.

Οι μαθητές και μαθήτριες αγωνίστηκαν στα 1200μ., το μήκος και το vortex (ρίψη).

Από τη στ’ Δημοτικού συμμετείχαν οι Άννα Τσικούρα και Κάτια Χατζάτογλου και από την α’ Γυμνασίου οι: Γεωργία & Μαρία Αργυρού, Έλενα Γουδή, Λευτέρης Γουδής, Δανάη Δρόσου, Μαριαλένα Κοκκίνου, Μακρίνα Κωνσταντινίδη, Παντελής Λακιός, Άρτεμις & Ελένη Σπυρίδη, Χαρά Πλαΐνη.

Διακρίθηκαν η Μαρία Αργυρού, που κατέκτησε την 1η θέση στο vortex, ο Παντελής Λακιός, ο οποίος κατέκτησε τη 2η θέση στα 1200μ και την 3η στο vortex, η Άννα Τσικούρα, που έλαβε την 4η θέση στα 1200μ και η Ελένη Σπυρίδη την 5η θέση στο ίδιο αγώνισμα.

Τα παιδιά κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια και τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.

Προπονητές: Χρυσίδα Βερναδάκη, Άννα Ιακωβίδου, Σπύρος Μαχαίρας, Γιώργος Κλείδωνας.