Προκρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου

Ο Κυριάκος Παντόστης, μαθητής της γ’ Γυμνασίου, και η Άρτεμις Σπυρίδη, μαθήτρια της α’ Γυμνασίου, προκρίθηκαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, το οποίο θα διεξαχθεί τον Ιούλιο, βάσει της επίδοσής τους στα 1200μ και 150μ αντίστοιχα στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ16.

Στους αγώνες του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος, που πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 17 Απριλίου, με συμμετοχή συλλόγων από όλη την Αθήνα, το Σχολείο μας εκπροσώπησε ομάδα αγοριών και κοριτσιών όλων των τάξεων του Γυμνασίου, σημειώνοντας πολύ καλές επιδόσεις.

Αγωνίστηκαν οι: Γιώργος Λάλης (200μ εμπόδια), Λευτέρης Γουδής (150μ), Παντελής Λακιός & Χαρά Πλαΐνη (μήκος), Έλενα Γουδή & Ελένη Σπυρίδη (1200μ), Δέσποινα Βλασταρά (80μ), Μακρίνα Κωνσταντινίδη (150μ), Μαρκέλλα Βαφιά & Δανάη Δρόσου (ύψος).

Συγχαρητήρια στους αθλητές/αθλήτριες για την προσπάθεια και τις επιδόσεις τους.

Προπονητές: Χρυσίδα Βερναδάκη, Άννα Ιακωβίδου, Σπύρος Μαχαίρας.