Διακρίσεις σε Αγώνες Δρόμου Ανώμαλου Εδάφους

Ο Κυριάκος Παντόστης (γ1) κατέκτησε την 1η θέση στα 3000μ. κατηγορίας Κ16 στον Αγώνα Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος με την επωνυμία «Μαραθώνεια», που πραγματοποιήθηκε στις 30 Ιανουαρίου στην  παραλία Σχοινιά - Μαραθώνα υπό την αιγίδα του ΣΕΓΑΣ.

Στον αγώνα συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες όλων των κατηγοριών: οι Έλενα Γουδή (α3), Λευτέρης Γουδής (α1) και Μακρίνα Κωνσταντινίδη (α1) στα 1000μ, που ανήκουν στην κατηγορία Κ14, και οι μαθητές του Δημοτικού: Χάρης Κόκκινος (στ3), Αλέξης Κοντολούκας (στ1), Νικόλαος Μπαλτατζής (στ1) Χριστίνα Παντόστη (στ4) και Άννα Τσικούρα (στ3).

Στον 65ο Αγώνα Δρόμου «ΚΟΤΖΙΑΣ», που διοργάνωσε ο Πανιώνιος Γ.Σ. σε συνεργασία με τον ΣΕΓΑΣ στο Άλσος Ν. Σμύρνης στις 6 Φεβρουαρίου, η Χριστίνα Παντόστη (στ4) κατέκτησε τη 2η θέση στα 1000μ. κατηγορίας Κ14, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση συναγωνιζόμενη αθλήτριες της α΄ Γυμνασίου,  και ο Κυριάκος Παντόστης, μαθητής της γ’ Γυμνασίου, κατέκτησε την 4η θέση στα 2000μ. κατηγορίας Κ16.

Αγωνίσθηκαν ακόμη οι: Άννα Τσικούρα (στ3), Αλέξης Κοντολούκας (στ1) και Χάρης Κόκκινος (στ3) που πήραν μέρος στα 1000μ. κατηγορίας Κ14, σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια και τις επιτυχίες τους.