Eurasian Schools Debating Championship 2022

Οι μαθήτριες Αλεξάνδρα Καβαντούρη (ΙΒ2) και Ναταλία Κοκορομύτη (Γ2) εκπροσώπησαν την Εθνική Ομάδα Debate στο Eurasian Schools Debating Championship 2022 με μεγάλη επιτυχία!

Η ομάδα Greece Red, στην οποία συμμετείχε η Ναταλία Κοκορομύτη, προκρίθηκε 7η ανάμεσα στις ομάδες που πέρασαν στη φάση των 32 και έφτασε μέχρι τα προημιτελικά του πρωταθλήματος. Μάλιστα η Ναταλία κατέλαβε την καλύτερη θέση από όλα τα μέλη της ελληνικής αποστολής, αποτελώντας την 46η καλύτερη ομιλήτρια του πρωταθλήματος.

Aκόμη, ο προπονητής του Σχολείου μας Γ. Φραγκιαδάκης ήταν ανάμεσα στους κριτές που επιλέχθηκαν να κρίνουν στους τελικούς γύρους, κρίνοντας μέχρι τα ημιτελικά.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά από τις 21 έως τις 26 Ιανουαρίου.

Υπεύθυνοι Ομίλου: Γ. Βλασταράς, Σ. Κάουφμαν, Γ. Φραγκιαδάκης, Δ. Κατσαρός, Φ. Κουτσοδημητρόπουλος, Α. Βαμβούκος