Νύχτα Χριστουγέννων 2021

nyhta_hristoygennon_2021

Η Μαθητική Κοινότητα του Λυκείου-IB της Σχολής Μωραΐτη οργάνωσε με μεγάλη επιτυχία, μετά από δύο χρόνια, τη «Νύχτα Χριστουγέννων» το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021 για να στηρίξει την προσπάθεια του ιδρύματος «Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού».

Η εκδήλωση περιλάμβανε Καφενείο, Λοταρία, Χορωδία Ενηλίκων, Χορωδία Δημοτικού, Συναυλία Μουσικού Συγκροτήματος Γυμνασίου και Λυκείου και Συναυλία Ομίλου Μουσικής Λυκείου.

Χάρη στην πολύτιμη στήριξη της κοινότητας, των γονέων και των αποφοίτων του Σχολείου, αλλά και των χορηγών μας καταφέραμε να συγκεντρώσουμε μεγάλο χρηματικό ποσό για το «Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού». Η δύναμη της συλλογικής προσπάθειας απέδειξε ότι μπορούμε να συνεισφέρουμε και στις πιο δύσκολες συνθήκες.

Ευχαριστούμε πολύ τους υπεύθυνους καθηγητές, κ. Γιάννη Βλασταρά, κα Θεοδώρα Παπάζογλου, κ. Μάνο Μπαρδούνια και κ. Κωσταντίνο Σαμαρά για όλη τους τη βοήθεια στην οργάνωση της εκδήλωσης.

Το Κεντρικό Κοινοτικό Συμβούλιου της Μαθητικής Κοινότητας Λυκείου-IB