1ο Φεστιβάλ Ανωμάλου Δρόμου

Ο Αλέξης Κοντολούκας, μαθητής της στ’ Δημοτικού, κατέκτησε την 3η θέση στα 500μ στην κατηγορία Κ12 στο 1ο Φεστιβάλ Ανώμαλου Δρόμου. Στα 500μ της ίδιας ηλικιακής κατηγορίας διακρίθηκαν επίσης η Χριστίνα Παντόστη (στ4) και η Άννα Τσικούρα (στ3) που τερμάτισαν στην 4η και 5η θέση αντίστοιχα.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι μαθητές/τριες της στ’ Δημοτικού: Δημήτρης Αλεξίου (στ2), Χάρης Κόκκινος (στ3) και Νικόλας Μπαλτατζής (στ1) στα 500μ στην κατηγορία Κ12 και του Γυμνασίου: Κυριάκος Παντόστης (γ1) στα 3000μ στην κατηγορία Κ16, Μακρίνα Κωνσταντινίδη (α1), Άρτεμις (α1) & Ελένη (α3) Σπυρίδη, Παντελής Λακιός (α1), Μαρίνα Λυγκούρη (β5) και Θοδωρής Σάρρας (Β2) στα 1000μ στην κατηγορία Κ14.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν  στο Εθνικό Πάρκο Σχινιά-Μαραθώνα την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021 με τη συμμετοχή συλλόγων από όλη την Αττική. Τα παιδιά, παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες στον πρώτο αγώνα που συμμετείχαν μετά από δύο χρόνια αποχής, αγωνίσθηκαν εξαιρετικά και τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τις επιδόσεις τους.

Προπονητές: Χρυσίδα Βερναδάκη, Άννα Ιακωβίδου & Σπύρος Μαχαίρας.