Επιλογή Μαθητριών στο Development Team της Εθνικής Ομάδας Ρητορικής

epilogi_mathitrion_sto_development_team_tis_ethnikis_omadas_ritorikis

H μαθήτρια του Σχολείου μας Αλεξάνδρα Καβαντούρη (ΙΒ2) επιλέχθηκε ως η μία από τους πέντε μαθητές/τριες από όλη την Ελλάδα που θα στελεχώσουν την Εθνική Ομάδα Ρητορικής της χώρας μας.

Στο πλαίσιο αυτής της επιλογής θα έχει την ευκαιρία να προπονηθεί με μερικούς από τους πλέον έμπειρους προπονητές και ομιλητές στην Ελλάδα, με τελικό σκοπό να εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Debate (World Schools Debating Championship), που θα λάβει χώρα το καλοκαίρι στην Ολλανδία.

Επιπλέον, η μαθήτρια Ναταλία Κοκορομύτη (Γ2) επιλέχθηκε ως η μία εκ των δύο αναπληρωματικών ομιλητριών για την Εθνική Ομάδα Ρητορικής.

Ευχόμαστε πολλά συγχαρητήρια στην Αλεξάνδρα και στη Ναταλία, καθώς και καλή επιτυχία ενόψει της συνέχειας!