Βράβευση στον Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας

Οι μαθητές/τριες της δ' και της στ’ Δημοτικού του τμήματος Γαλλικών, στα οποία διδάσκει η κα Ιωάννα Παπαοικονόμου, βραβεύτηκαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας 2021 με θέμα “Notre collection de rêves et de découvertes” («Η δική μας συλλογή ονείρων και ανακαλύψεων»).

Τα παιδιά της δ’ Δημοτικού βραβεύτηκαν από την Επιτροπή Aξιολόγησης του Διαγωνισμού με το Eιδικό Bραβείο των πιο μικρών γαλλόφωνων της Αττικής (Αttique-Prix spécial des plus jeunes francophones) και τα παιδιά της στ’ Δημοτικού κατέκτησαν τη δεύτερη θέση.

Η απονομή των βραβείων τους πραγματοποιήθηκε, λόγω των ειδικών μέτρων πρόληψης, στο Σχολείο από την κα Βιολέττα Μαγκάκη, Διευθύντρια του Δημοτικού.

Οι δύο βραβευμένες παραγωγές θα είναι διαθέσιμες, διαδικτυακά, στα τέλη Ιουνίου στο e-book «Πρωτότυπος οδηγός της μυστικής μας Ελλάδας στη γαλλική γλώσσα».

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!