Πρόκριση στον Τελικό Διαγωνισμού Επιχειρηματικότητας

Η ομάδα του ομίλου επιχειρηματικότητας του Σχολείου μας (GreenDent) κατάφερε να προκριθεί στον τελικό Πανελλήνιου Διαγωνισμού με τις 20 καλύτερες επιχειρηματικές ιδέες, ενώ στις 2 Απριλίου θα έχει τη δυνατότητα να διεκδικήσει ένα από τα βραβεία του διαγωνισμού. Ο όμιλος επιχειρηματικότητας του Σχολείου συμμετέχει στον «1o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Νέων με Προσανατολισμό στην Αειφόρο Ανάπτυξη» που διοργανώνεται από την Envolve Entrepreneurship.

Η ομάδα μας, η GreenDent, δραστηριοποιείται στο κλάδο της στοματικής υγιεινής  και παράγει μια οδοντόκρεμα που στερεοποιείται, ώστε να συσκευαστεί και διανεμηθεί στην αγορά με έναν τρόπο φιλικότερο προς το περιβάλλον.

Ο όμιλος αποτελείται από τις Αρμενιάκου Κάλλια (IB1), Νικολέλη Νικόλ (IB1), Πλακίτση Μαρία-Ηλέκτρα (A4) και Ψάλτη Άρτεμις (IB1).