Ημερολόγιο Μαθητικής Κοινότητας Γυμνασίου 2021

Ακολουθώντας μια παράδοση ετών και κάτω από αντίξοες συνθήκες λόγω πανδημίας, τα παιδιά του Γυμνασίου δημιούργησαν και φέτος με τις ζωγραφιές τους  το ημερολόγιο του 2021 με θέμα

«Ιστορίες με αίσιο τέλος», με τη στήριξη του Προεδρείου της Μαθητικής Κοινότητας .

Αποτέλεσμα αυτής της επιτυχημένης  δράσης  ήταν η ενίσχυση μιας μονάδας εντατικής θεραπείας παιδιών μέσω του σωματείου «Πνοή» με το ποσό των €8000.

Θερμές ευχαριστίες απευθύνουν τα παιδιά του Προεδρείου στα τμήματα Α4, Α5, Β3 και Γ3 που βραβεύονται για την εξέχουσα συμβολή τους, στο Κεντρικό Κοινοτικό Συμβούλιο Λυκείου, καθώς και στο μαθητή της α’ γυμνασίου Ιάσονα Ελευθεράκη που επέλεξε το σκοπό αυτό για τις δωρεές στη μνήμη του Δημήτρη Ελευθεράκη.