Τελετή λήξης της σχολικής χρονιάς του Γυμνασίου

test test

Τελετή λήξης της σχολικής χρονιάς του Γυμνασίου

Την Τρίτη 24 Ιουνίου 2014 στο Θέατρο του Σχολείου έγινε η ετήσια γιορτή για τη λήξη της σχολικής χρονιάς του Γυμνασίου. Η γιορτή ξεκίνησε με την αναφορά του Διευθυντή του Γυμνασίου, κ. Γ. Θαλάσση, στην πολύχρονη εκπαιδευτική προσφορά στο Γυμνάσιο της κυρίας Ε. Μπεοπούλου, η οποία φέτος συνταξιοδοτείται. Στη συνέχεια, τον λόγο πήρε ο κ. Κ. Ανδριόπουλος,  καθηγητής Μαθηματικών, ο οποίος απευθύνθηκε κατά κύριο λόγο στα παιδιά της φετινής γ΄ Γυμνασίου, που ολοκλήρωσαν τη φοίτησή τους στο Γυμνάσιο. Ακολούθησαν οι λόγοι των ίδιων των παιδιών: εκ μέρους της β΄ Γυμνασίου μίλησε η μαθήτρια Άννα - Μαρία Μάντη, εκπρόσωπος του β2 στο Κεντρικό Κοινοτικό Συμβούλιο, και εκ μέρους της γ΄ Γυμνασίου, η Πρόεδρος της Μαθητικής Κοινότητας, Κατερίνα Δούκα. Στη συνέχεια, η Διευθύντρια του Σχολείου, κα Χρυσάνθη Μωραΐτη-Καρτάλη, απένειμε επαίνους και βραβεία στους μαθητές και τις μαθήτριες του Γυμνασίου, που διακρίθηκαν για τις επιδόσεις τους στα μαθήματα και σε άλλους τομείς της σχολικής ζωής. Μετά την εκδήλωση τα παιδιά παρέλαβαν στα τμήματά τους από τους καθηγητές/τριες τάξης τους ελέγχους και έντυπο υλικό (το Τετράδιο, Δελτίο Ενημέρωσης της Σχολής Μωραΐτη, τα Βήματα, περιοδική έκδοση των μαθητών του Γυμνασίου, και τον Έφηβο, περιοδική έκδοση των μαθητών Γυμνασίου και Λυκείου).