1η θέση για τα κορίτσια του Λυκείου

Ο αγώνας δρόμου σε Ανώμαλο έδαφος για τα Ιδιωτικά Σχολεία (ΑΣΙΣ) με τη συμμετοχή Γυμνασίων και Λυκείων έγινε το Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2020 στο Πάρκο Τρίτση. Τη διοργάνωση είχε η Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου.

Κατέκτησαν:

· Την 1η θέση στην ομαδική βαθμολογία η ομάδα κοριτσιών της Α΄ Λυκείου αποτελούμενη από τις Κατερίνα Παπαχελά (Α’ Λυκείου), Χριστίνα Μπουρτζάνη (ΙΒ1), Σοφία Κοντομίχαλου (Α’ Λυκείου) και Αθηνά Σάρρα (Α’ Λυκείου).

· Την 1η θέση στα 1300μ. κοριτσιών της γ΄Γυμνασίου η Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη (γ΄ Γυμνασίου).

· Τη 2η θέση στα 2000μ. αγοριών Λυκείου ο Θοδωρής Αντωνακόπουλος (Β’ Λυκείου).

· Την 3η θέση στα 1500μ. κοριτσιών Λυκείου η Κατερίνα Παπαχελά (Α’ Λυκείου).

· Την 4η θέση ο Δημήτρης Κορωναίος (γ΄Γυμνασίου) και ο Κυριάκος Παντόστης (α΄ Γυμνασίου).

· Πήραν μέρος για την α΄ Γυμνασίου: Τζώνυ Δημόπουλος, Γιώργος Λάλης, Άγγελος Μιχαηλίδης, Μελίνα Μητροπούλου, Αναστασία Πεντίδη.

· Για τη β΄ Γυμνασίου: Λουκάς Πολιτικός, Χριστίνα Δημητριάδη, γ΄ Γυμνασίου: Κατερίνα Φιλιππούση, Λένα Τάρλατς, Χριστιάννα Παπαδοπούλου, Ειρήνη Χριστοφίδη, Δημήτρης Σκαλιστήρης, Κυβέλη Τομαρά.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την παρουσία και την προσπάθειά τους.

Προπονήτριες: Άννα Ιακωβίδου, Χρυσίδα Βερναδάκη