Νύχτα Χριστουγέννων στη Σχολή Μωραΐτη 2019

Η Μαθητική Κοινότητα του Λυκείου της Σχολής Μωραΐτη σε συνεργασία με όλες τις βαθμίδες του Σχολείου, τον Σύλλογο Γονέων και τον Σύνδεσμο Αποφοίτων, οργάνωσε με επιτυχία χριστουγεννιάτικη εκδήλωση το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019, για να στηρίξει συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη.

Η εκδήλωση περιλάμβανε: Bazaar, Κρεπερί, Καφενείο με σπιτικά γλυκίσματα, Παράσταση Παιδικής Χορωδίας, Εργαστήρι Νηπιαγωγείου και Δημοτικού, Παιδικά Παιχνίδια, Face Painting, Μπουάτ Συγκροτήματος Μουσικής Λυκείου και Γυμνασίου, Wurstlstand, Bistrot Francais, «Shift Xmas» Workshop, Παράσταση Αγγλικών και Συναυλία του Ομίλου Μουσικής Λυκείου με χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Το Μαθητικό Συμβούλιο του Λυκείου αποφάσισε να διαθέσει τα έσοδα της Νύχτας Χριστουγέννων στα εξής ιδρύματα με κοινωφελή σκοπό: ΠΝΟΗ-Φίλοι Εντατικής Θεραπείας Παιδιού, «Ένα Παιδί Ένας Κόσμος» και ΕΛΠΙΔΑ-Σύλλογος Φίλων Παιδιών με Καρκίνο.