1ο Βραβείο στον διαγωνισμό EUSO

1o_vraveio_ston_diagonismo_euso

Επιτυχίες για τις ομάδες τους Σχολείου μας στον περιφερειακό διαγωνισμό φυσικών επιστημών EUSO:

• Η ομάδα του IB αποτελούμενη από τους μαθητές του ΙΒ1,  Μάρκο Βιαγκίνη,  Αλέξανδρο Κοντομίχαλο και Γουλιέλμο Λαγκαδά, κατέκτησε την πρώτη θέση στον περιφερειακό διαγωνισμό που διοργάνωσε το ΕΚΦΕ Νέας Ιωνίας και προκρίθηκε στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό που θα πραγματοποιηθεί στις 25 Ιανουαρίου του 2020, όπου θα επιλεγεί και η  ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη 18η Ολυμπιάδα EUSO 2020 η οποία θα διεξαχθεί στην Τσεχία.
  • Η ομάδα του Γενικού Λυκείου αποτελούμενη από τις μαθήτριες της Β΄ Λυκείου Βίκυ Δεληγιάννη, Ειρήνη Καπετανάκη και Αγγελική Πήλιουρα κατέκτησε την τέταρτη θέση στον περιφερειακό διαγωνισμό του ΕΚΦΕ Χαλανδρίου.

Οι διαγωνισμοί πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους υπευθύνους για την προετοιμασία τους καθηγητές: Ελένη Χαϊντούτη, Γιούλα Μαζαράκου και Λευτέρη Νεοκοσμίδη.