Επίσκεψη Ιαπωνικού Σχολείου

Το Σχολείο μας υποδέχθηκε τις τελειόφοιτες μαθήτριες του Sekei Girls’ School από την Οσάκα της Ιαπωνίας, τη Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου. Οι μαθήτριες παρακολούθησαν παρουσιάσεις στο Θέατρο του Σχολείου, ομιλία του κ. Α. Καρτάλη σχετικά με την ιστορία του Σχολείου και τη φυσιογνωμία του, καθώς και ομιλία του τελειόφοιτης μαθήτριας και αντιπροέδρου της μαθητικής κοινότητας. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες μαθήτριες παρουσίασαν πρόγραμμα που είχαν προετοιμάσει. Τις παρουσιάσεις παρακολούθησαν τμήματα του Γυμνασίου και του Λυκείου. Ακολούθησε εκδήλωση του ομίλου Μουσικής Λυκείου. Οι προσκεκλημένες ξεναγήθηκαν επίσης στους χώρους του Σχολείου και επισκέφθηκαν τάξεις του Δημοτικού και του Νηπιαγωγείου όπου συζήτησαν με τους μικρούς μαθητές.