Εκπαιδευτική εκδρομή στο Λονδίνο

britain_2019

Το αγγλικό τμήμα του Σχολείου μας διοργάνωσε και φέτος την καλοκαιρινή εκδρομή στο Ηνωμένο Βασίλειο. Μία ομάδα 40 παιδιών και 4 καθηγητών έμειναν 11 μέρες (2-12/7/2019) στις εγκαταστάσεις του πανεπιστημίου του Brunel στο δυτικό Λονδίνο.

Το πρόγραμμα περιείχε καθημερινά μαθήματα Αγγλικών, απογευματινές και βραδινές δραστηριότητες και εκδρομές. Στο πλαίσιο αυτό, τα παιδιά επισκέφθηκαν το Cambridge, έκαναν βαρκάδα στον ποταμό Cam, πέρασαν χρόνο στην πόλη του Brighton, είδαν από κοντά το παλάτι Royal Pavilion που αποτελούσε στο παρελθόν εξοχική κατοικία της βασιλικής οικογένειας και έκαναν εξορμήσεις στο κεντρικό Λονδίνο. Εκεί, η ομάδα είδε το μιούζικαλ «Wicked», επισκέφτηκε τα καταστήματα της Oxford Street και διασκέδασε στο μουσείο κέρινων ομοιωμάτων της Madame Tussauds.

Παιδιά και καθηγητές επέστρεψαν στην Αθήνα με πολύτιμες εμπειρίες.