Διάκριση στα Μαθηματικά

hms

Οι μαθητές και μαθήτριες της ε΄ και στ΄ τάξης που διακρίθηκαν στον 13ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά», τον οποίο διοργάνωσε η Επιτροπή Διαγωνισμού του περιοδικού «Μικρός Ευκλείδης» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, βραβεύθηκαν την Κυριακή 19 Μαΐου 2019.

Το Σχολείο τους συγχαίρει και τους εύχεται ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες.

Οι μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού που βραβεύθηκαν είναι οι εξής:

• ε΄ Κρυπωτού Πάολα , στ΄ Ανδρεαδάκη Μαρίνα, ε΄ Αντάκης Άγγελος, ε΄ Βαλτάρα Δανάη, στ΄ Βαλτάς Νίκος.
  • στ΄ Δημακόπουλος Παναγιώτης, στ΄ Δρόσσου Ηρώ, στ΄ Ζαβολέας Παναγιώτης, ε΄ Κολλιόπουλος Κωνσταντίνος,
  • στ΄ Λάλης Γιώργος, ε΄ Λουκοπούλου Βιργινία, ε΄ Μαζαράκη Μαρία, στ΄ Μουλάκης - Κούτσης Δημήτρης,
  • στ΄ Νέγρης Νικόλας, ε΄ Ντινοπούλου Στεφανία, ε΄ Παζαϊτη Ιωάννα, ε΄ Ράφα Μαρία-Αγάπη, ε΄  Σάρας Θοδωρής,
  • στ΄ Σκορίνης Νικόλας, ε΄ Τζάνου Μαρίνα, ε΄ Τσαντίλης Κωνσταντίνος, στ΄ Τσαντίλης Νικόλαος,
  • στ΄ Τσοτάκου Ιωάννα, στ΄ Τσουρέκας Κυριάκος, ε΄ Φιλιππούσης Νικόλας, ε΄ Φυτά Ορσαλία.