Η Σχολή Μωραΐτη στο EUROSPORT

i_sholi_moraiti_sto_eurosport

Η Σχολή Μωραΐτη πήρε μέρος στο EUROSCHOOLSPORT 2019, που έγινε στην πόλη RONSE του Βελγίου, από τις 5 έως τις 11 Μαΐου 2019, με τη συμμετοχή των χωρών, Δανία, Βέλγιο, Γερμανία, Κροατία, Γαλλία, Ιταλία, Πολωνία και Ελλάδα.

Την ομάδα αποτελούσαν 8 αγόρια και 8 κορίτσια της Α΄και Β΄Λυκείου και τα αθλήματα στα οποία πήραν μέρος τα παιδιά ήταν: Δίαθλο (Run and Bike - αγόρια και κορίτσια), Αναρρίχηση (αγόρια και κορίτσια), Ποδόσφαιρο (αγόρια), Floorball (κορίτσια).

Η Σχολή Μωραΐτη κατέκτησε την 7η θέση στο σύνολο και κέρδισε επάξια το κύπελλο του FAIR PLAY της διοργάνωσης. Τα παιδιά είχαν εξαιρετική παρουσία καθ’ όλη τη διάρκεια της εβδομάδας, που περιελάμβανε, εκτός των αγωνισμάτων, παρουσιάσεις, διαδραστικά παιχνίδια, ξεναγήσεις και επισκέψεις με διαγωνιστικό χαρακτήρα.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής, Μαίρη Λουκέρη και Σπύρο Μαχαίρα.