Μεγάλες επιτυχίες του Δημοτικού στον Στίβο

Η ομάδα αγοριών και κοριτσιών του Σχολείου μας πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο Πρωτάθλημα Στίβου Ιδιωτικών Σχολείων (ΑΣΙΣ) για τις τάξεις ε΄και στ΄Δημοτικού, που έγινε την Κυριακή 7 Απριλίου 2019 στο στάδιο των Εκπ. Κωστέα Γείτονα,  και κατέκτησε:

• Πρώτες θέσεις: Αντριάννα Χαραλάμπη (μήκος), Ειρήνη Φράγκου (ρίψη), Λυδία Κατσέτου (ρίψη), ομάδα 4χ50 κοριτσιών 5ης, Άγγελος Χρόνης (ύψος), Αλέξης Αγγουράκης (150μ.), Προμηθέας Νάσκαρης (ρίψη), ομάδες σκυταλοδρομίας 4χ50μ. αγοριών ε΄ και στ΄ δημοτικού.
  • Δεύτερες θέσεις:  Νικόλας Μακρυγεώργος (60μ.), Παναγιώτης Σπυρίδης (150μ.), Γρηγόρης Χατζάτογλου (ύψος), Κατερίνα Δερπανοπούλου (ύψος), Ηρώ Δρόσου (ύψος), Δημήτρης Γκούμας (ύψος), Ορέστης Δαμαλάς (ύψος), Γιάννης Ζάχος (μήκος), Δέσποινα Βλασταρά (60μ.), Μαρία Αποστολίδη (ρίψη).
  • Τρίτες θέσεις: Ιωάννα Ζιώγα (600μ.), Σέργιος Μπαντέκας (150μ.), Γιώργος Μπίνης (μήκος), Κυριάκος Παντόστης (800μ.), Κωνσταντίνος Αυγενής (μήκος).

Συμμετείχαν ακόμη και κατέκτησαν θέσεις μέσα στην εξάδα των αγωνισμάτων τους οι: Αλέξανδρος Σκανδάλης, Φίλιππος Κωτόπουλος, Λεωνίδας Μουστάκας, Ζακ Κωστής, Θοδωρής Σάρρας, Πάυλος Κέχλινγκ, Θωμάς Κασιμάτης, Λάμπρος Γαβαλάκης, Θοδωρής Αποστολίδης, Βασίλης Δερπανόπουλος, Κεντούρης, Άρτεμις Καλαμπόκη, Μαρίνα Λυγκούρη, Σοφία Παπαδοπούλου, Μαρία Αλεξίου, Χλόη Κοντοδήμα, Αναστασία Πεντίδη, Έλενα Νόρτον, Αντιγόνη Χουδαλάκη, Τζούλια Αναγνωστοπούλου, Αλεξία Βαζάκα, Έλλη Κοσβογιάννη, Μαρία Κοσβογιάννη, Μυρτώ Λυρίγκου, Νίκη Σπυρίδη.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και τις επιτυχίες τους

Προπονητές: Κώστας Αϊβαλιώτης, Μαρία Βήττα, Σπύρος Μχαίρας, Άννα Ιακωβίδου, Γιώργος Κλείδωνας,