Forensics 2019

Ο όμιλος Forensics Γυμνασίου- Λυκείου του Σχολείου μας συμμετείχε στο πρωτάθλημα PFAT (Panhellenic Forensics Asscociation Tournament) το οποίο πραγματοποιήθηκε στα εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη από τις 28 έως τις 31 Μαρτίου 2019. Συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίου, Λυκείου και ΙΒ και διαγωνίστηκαν σε debate, impromptu, oral interpretation, duet acting, group discussion και oratory που πραγματοποιούνται στην αγγλική γλώσσα.

Το πρωτάθλημα αυτό διεξάγεται κάθε χρόνο και συμμετέχουν σχολεία από όλη την Ελλάδα.

Οι ομάδες του Σχολείου σημείωσαν τις εξής επιτυχίες:

• Octo-finalists: Αργυρώ Γεωργά (γ΄ Γυμνασίου), Κλεοπάτρα Δημητροπούλου (ΙΒ1), Νικόλ Κωνστανταροπούλου (ΙΒ1), Αθηνά Μπίμπα (ΙΒ1) και Σπύρο Σπυρομίλιος (Α' Λυκείου)
  • Τop 12 speakers: Κλεοπάτρα Δημητροπούλου και Αθηνά Μπίμπα
  • Finalist-Group Discussion: Ρόη Μαλτά (ΙΒ1)
  • Ηonorable mention- Οratory Ελίνα Κούφαλη (ΙΒ1)

Τέλος, η μαθήτρια του Γυμνασίου Αργυρώ Γεωργά έλαβε την όγδοη θέση στο Impromptu.

Υπεύθυνοι Ομίλου: κ. Βλασταράς, κ. Σεμένογλου, κα Αναστασοπούλου, κα Ρούσση, κα Ρομποτή, κ. Βαμβούκος, κα Τρούγκου.