Φεστιβάλ Λογοτεχνίας 2019

festival_logotexnias

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία την Κυριακή 31 Μαρτίου το Φεστιβάλ Λογοτεχνίας 2019 που διοργάνωσαν οι μαθητές του ΙΒ Ακριβή Λιόση και Γιάννης Μεγάλου με τη βοήθεια συμμαθητών/τριών. Γνωστοί Έλληνες συγγραφείς, ποιητές, εκδότες και καλλιτέχνες, όπως ο Τίτος Πατρίκιος, ο Χρήστος Χωμενίδης, ο Πέτρος Μάρκαρης, ο Μιχάλης και η Μυρσίνη Γκανά, ο Χάρης Βλαβιανός, η Αμάντα Μιχαλοπούλου, ο Γιάννης Δούκας, η Αλεξάνδρα Κ., η Ούρσουλα Φωσκόλου, ο Κώστας Σπαθαράκης, ο Παύλος Νικολακόπουλος, ο Αλέξης Σταμάτης, ο Θέμελης Γλυνάτσης, ο Γιώργος Γούσης, ο Δημοσθένης Παπαμάρκος, και η Παυλίνα Βουλγαράκη υποστήριξαν την πρωτοβουλία των παιδιών και μίλησαν για τη συγγραφή, τη δημιουργία και την έμπνευση. Τους ευχαριστούμε πολύ!