Συμμετοχή στην Εμπορική Μαθητική Έκθεση

symmetohi_stin_emporiki_mathitiki_ekthesi

O όμιλος επιχειρηματικότητας του Λυκείου συμμετείχε στην Εμπορική Μαθητική Έκθεση που πραγματοποιήθηκε στο Τhe Mall Athens, στο πλαίσιο του προγράμματος «Εικονική Επιχείρηση» του Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων. Σε συνεργασία με τον όμιλο μαγειρικής του Λυκείου, οι μαθητές και μαθήτριες του ομίλου παρουσίασαν ένα πρωτότυπο σνακ από ρεβίθια σε τρείς υπέροχες γεύσεις: Ντομάτα-Βασιλικό, Ρίγανη-Αλάτι και Ζάχαρη-Κανέλλα. Το περίπτερο του Σχολείου κέντρισε το ενδιαφέρον των επισκεπτών και έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές να αναπτύξουν τις δεξιότητές τους στις πωλήσεις. Τα προϊόντα του ομίλου θα έχετε την ευκαιρία να τα δοκιμάσετε και στο Πανηγύρι του Σχολείου. Η Μαθητική Έκθεση πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 1η Μαρίου.

Υπεύθυνος του ομίλου: Ευάγγελος Νότης.