Στον τελικό του Σχολικού Πρωταθλήματος της Ελλάδας!

skaki

Η σκακιστική ομάδα του Δημοτικού του Σχολείου σημείωσε μεγάλη επιτυχία το διήμερο 26 και 27 Δεκεμβρίου καθώς στην πρώτη της παρουσία στο σχολικό πρωτάθλημα σκακιού της Αττικής κατάφερε να κατακτήσει την 8η θέση ανάμεσα σε 60 ομάδες και να κερδίσει την πρόκριση για τον τελικό της Ελλάδας! Την ομάδα εκπροσώπησαν επάξια οι μαθητές Κ. Τσουρέκας, ο Ι. Μακρυλάκης, ο Σ. Σταυρόπουλος, ο Σ. Κοσμάς και η μαθήτρια Λ. Λιάπη.

Στον τελικό της Ελλάδας που θα διεξαχθεί στις 20 Απριλίου 2019 προκρίνονται οι πρώτες 14 ομάδες της Αττικής.

Αναλυτικά όλες οι πληροφορίες για τον τελικό της Ελλάδας στο παρακάτω link:

Επίσης, στο Ατομικό Πρωτάθλημα Αττικής τα  αποτελέσματα ήταν εξαιρετικά: ο Κ. Τσουρέκας πήρε τη δεύτερη θέση στην στ΄ τάξη και ο Ι. Μακρυλάκης και Σ. Σταυρόπουλος τερμάτισαν πρώτος και δεύτερος αντίστοιχα στη β΄τάξη.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της ομάδας!