2o Βραβείο στον περιφερειακό διαγωνισμό EUSO

topikos_euso_ekfe_halandrioy

Τη δεύτερη θέση στον περιφερειακό εργαστηριακό διαγωνισμό φυσικών επιστημών EUSO κατέκτησε η ομάδα του Γενικού Λυκείου του Σχολείου μας. Τον διαγωνισμό   διοργάνωσε το ΕΚΦΕ Χαλανδρίου το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018 και η διάκριση αποτελεί σημαντική επιτυχία για την ομάδα του Σχολείου μας  που αποτελείται από τη μαθήτρια και τους μαθητές της B’ Λυκείου Νικολίνα Νικολαρέα, Κάρολο Κωνσταντίνη-Τσεζάνα, Πασχάλη Σάρρα και Γιάννη Ελευθερίου ως αναπληρωματικό. Η ομάδα μας προκρίθηκε στον πανελλήνιο εργαστηριακό διαγωνισμό φυσικών επιστημών EUSO που θα πραγματοποιηθεί τον Ιανουάριο του 2019, για την ανάδειξη της ομάδας που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην 17ηΟλυμπιάδα EUSO2019.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους υπεύθυνους για την προετοιμασία τους καθηγητές Ελένη Χαϊντούτη,  Γιούλα Μαζαράκου  και  Λευτέρη Νεοκοσμίδη και καλή επιτυχία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό.