Επιτυχίες στο Ionios School Debate Cup

epityhies_sto_ionios_school_debate_cup

Οι μαθητές/τριες του ομίλου Forensics συμμετείχαν στο 1ο Πρωτάθλημα Debate της Ιονίου Σχολής (Ionios School Debate Club Friendly Freshers’ Cup) που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018.

• Στον τελικό γύρο πέρασαν 5 ομιλητές μας: ο Γιάννης Διακαντώνης (Α’ΛΥ), ο Μάρκος Βιαγκίνης (Α’ΛΥ), η Κωνσταντίνα Τσάμπρα (IB1), o Νικόλας Βήχος (IB1) και ο Αχιλλέας Σακελλαρίδης (α’ ΓΥ)
  • Η ομάδα μας με τον Μάρκο Βιαγκίνη και την Κωνσταντίνα  Τσάμπρα κέρδισε το τουρνουά.
  • Δύο ομάδες μας με τον Γιάννη Διακαντώνη και τον Μάρκο Βιαγκίνη, την Κωνσταντίνα Τσάμπρα και τον Νικόλα Βήχο αναδείχθηκαν οι δύο καλύτερες ομάδες του τουρνουά.
  • Ο Γιάννης Διακαντώνης, ο Νικόλας Βήχος και η Κωνσταντίνα Τσάμπρα κατετάγησαν στους 5 καλύτερους ομιλητές.

Υπεύθυνοι Ομίλου Forensics: Γ. Βλασταράς, Α. Σεμένογλου, Μ. Ρούσση, Ν. Ρομποτή, Κ. Τρούγκου