Πρωτιές στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου

Πρωτιές στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου - Κεντρική Εικόνα

Η Αλεξία Πολυκράτη κατέκτησε την 1η θέση στα 300μ. με νέο ατομικό ρεκόρ 41.45, που αποτελεί και την καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα. Η Ειρήνη Ζούπου κατέκτησε την 1η θέση στα 300μ.
εμπόδια με νέο ρεκόρ 49.57. Η Κατερίνα Δούκα τη 2η θέση στα 80μ. εμπόδια με ατομικό ρεκόρ 13.15 και ο Βασίλης Κοπανάς την 3η θέση στα 1000μ. με επίδοση 3.46. Η ´Αρτεμις Αναστασίου κατέλαβε τη 2η θέση στα 150μ. με νέο ατομικό ρεκόρ 19.97, επίδοση που θεωρείται από τις καλύτερες στην Ελλάδα για αθλήτρια που ανήκει στην κατηγορία των Παγκορασίδων Β΄.

Το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων/ Παγκορασίδων Α' διεξήχθη στο Σχηματάρι, τo Σάββατο 27 Απριλίου 2013,
μεταξύ όλων των συλλόγων των περιφερειών ανατολικής Αττικής, Εύβοιας και Βοιωτίας. Το Σχολείο πήρε μέρος με μαθητές και μαθήτριες και των τριών τάξεων του Γυμνασίου.

Άλλα αποτελέσματα:
Η Έλυα Καζαντζή κατέλαβε την 4η θέση στα 600μ.
Η ομάδα σκυταλοδρομίας 4•50 κοριτσιών (Άρτεμις Αναστασίου, Ειρήνη Ζούπου, Κατερίνα Δούκα, Αλεξία Πολυκράτη) κατέκτησε τη 2η θέση στη γενική κατάταξη.

Συμμετείχαν ακόμη:
η Νίκη Βολονάση στα 300μ., η Ελοΐζα Νίκα στα 300μ. εμπόδια, η Ιωάννα Θεοδοσοπούλου στα 80μ. και ο Χρήστος Καμπουρέλης στα 600μ.

Προκρίθηκαν και θα αγωνιστούν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που θα γίνει στο Σχηματάρι από τις  6 έως τις 7 Ιουλίου 2013 οι: Αλεξία Πολυκράτη, Ειρήνη Ζούπου, Κατερίνα Δούκα και Βασίλης Κοπανάς.