Εκδρομή ΙΒ1 στη Ρόδο

ekdromi_iv1_sti_rodo

Η φετινή εκδρομή του ΙΒ1 είχε προορισμό την Ρόδο. Το πρόγραμμα της τετραήμερης εκδρομής περιλάμβανε ολοήμερη εκδρομή στο πανέμορφο νησί της Σύμης και στο μοναστήρι του Πανορμίτη, επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο και την Ακρόπολη της Λίνδου, γεύμα στη μαγευτική φύση των Εφτά Πηγών, περιήγηση στην αρχαία πόλη Κάμειρο και τέλος βόλτα στο προστατευόμενο πάρκο με τις πεταλούδες. Η επιστροφή στην Αθήνα, το βράδυ της Δευτέρας 30 Απριλίου, ήταν ο επίλογος μιας ακόμη ευχάριστης εμπειρίας που μοιράστηκαν καθηγητές και μαθητές στη διάρκεια αυτής της σχολικής χρονιάς.

Συνοδοί καθηγητές/τριες: Κωνσταντίνος Συκιώτης, Ann Younghusband, Δημήτρης Γεωργιακώδης, Mary Dever, Τόλης Φασόης, Τζίνα Ψαρουδάκη, Νίκος Ντούρος, Πάνος Μάρκος, Λευτέρης Βολάνης.