Εξαιρετικές επιδόσεις στον στίβο

kales_emfaniseis_sto_stivo

Την Κυριακή 29 Απριλίου 2018, έγινε στην Ελληνογερμανική Αγωγή, το Πρωτάθλημα Στίβου των Ιδιωτικών Σχολείων για τις τάξεις ε΄ και στ΄ Δημοτικού. Συμμετείχαν 17 Ιδιωτικά Σχολεία.

Η Σχολή Μωραΐτη πήρε μέρος με πλήρεις ομάδες αγοριών και κοριτσιών και των δύο τάξεων που σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις, κατέκτησαν μετάλλια και θέσεις μέσα στην εξάδα του κάθε αγωνίσματος.

Αναλυτικά:

• Πρώτες θέσεις: Κατερίνα Δερπανοπούλου (ύψος), Λυδία Κατσέτου (ρίψη).
  • Δεύτερες θέσεις: Αλέξης Αγγουράκης (150μ.), Γιάννης Ζάχος (μήκος), ομάδα 4χ50μ. αγοριών στ΄ Δημοτικού – Ορέστης Ραβάνης, Κωνσταντίνος Ταγκαλάκης, Γρηγόρης Μακρυγεώργος, Δημήτρης Αναστασίου, ομάδα 4χ50μ. αγοριών ε΄ Δημοτικού – Γιάννης Ζάχος, Σέργιος Μπαντέκας, Θοδωρής Αποστολίδης, Αλέξης Αγγουράκης.
  • Τρίτες θέσεις: Μαρίνα Κοσβογιάννη (600μ.), Θοδωρής Αποστολίδης (800μ.), Βαγγέλης Ζερβόπουλος (ύψος), Ηρώ Δρόσου (ύψος), Βασίλης Αναγνωστόπουλος (ύψος), Χριστόφορος Φούφας (μήκος).

Συμμετείχαν ακόμη: Έλλη Τομοπούλου, Μαριάννα Μπελιμπασάκη, Νικόλας Γεωργόπουλος, Δημήτρης Γκούμας, Λουκία Χριστοφίδη, Μαρία Ζωγράφου, Μάνος Καλαθάκης, Μυρτώ Λυρίγκου, Μάρσια Καλαμπόκη, Αγγελική Κορρέ, Αλεξία Βαζάκα, Νίκη Σπυρίδη, Έλλη Κοσβογιάννη, Μαρία Κοσβογιάννη, Ιωάννα Ζιώγα, Αναστασία Πεντίδη, Αλέξανδρος Καραβασιλειάδης, Γιάννης Τσούτρας, Νίκος Κωτόπουλος, Δαυίδ Παριανός, Νίκος Τριανταφύλλου, Ασπασία Μακρυγεώργου, Μάρσια Νομικού, Ιουλία Σοφιανοπούλου, Αγγελική Ρώμπαπα, Ζένια Γεωργάλα, Ελένη Κύρκου.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθειά τους.

Προπονητές: Kώστας Αϊβαλιώτης, Μαρία Βήττα, Σπύρος Μαχαίρας, Άννα Ιακωβίδου