Grease the musical

grease_arxiki

Για πρώτη φορά μαθητές και μαθήτριες της Σχολής Μωραΐτη ανέβασαν musical και παρουσίασαν το πολυβραβευμένο Grease σε παραγωγή της Έλενας Χούντα ('91), με τη σύμπραξη των εκπαιδευτικών του Σχολείου, Γιάννη Αντωνόπουλου, Κατερίνας Μπάκα και Αγγελικής Λιούκα. Πάνω από 50 μαθητές του Γυμνασίου, του Λυκείου και του IΒ τραγούδησαν και χόρεψαν στο Θέατρο του Σχολείου με live ορχήστρα, σε μια παράσταση που ενθουσίασε το πολυπληθές κοινό.

Αποσπάσματα από το πρόγραμμα:

• «Η ιδέα για το μιούζικαλ προέκυψε από την πίστη μας στη δύναμη της μουσικής, στο ταλέντο των παιδιών και στα συναρπαστικά αποτελέσματα της ομαδικής δουλειάς»
  • «Με λίγες «κλεμμένες» ώρες κάθε Κυριακή απόγευμα, οι πρόβες μας ήταν γεμάτες από μουσική και γέλιο. Παιδιά από διαφορετικές βαθμίδες έγιναν αληθινή παρέα! Μοιραστήκαμε τις ιδέες τους και ενθαρρύναμε τις δημιουργικές πρωτοβουλίες τους»

Οι παραστάσεις πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία την Πέμπτη 22 στις 19:30 και την Παρασκευή 30 Μαρτίου στις 17:30 και στις 20:00 και ήταν και οι τρεις sold out!

Τα έσοδα θα διατεθούν στα Ιδρύματα: «Πόρτα Ανοιχτή», «Μέλισσα» και «Ηλιαχτίδα».